KONST / Litografier / Litografi 8225534
nr 822 5534
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Litografi, Lars Norrman (1915-1979), signerad och dedikerad, motivets mått: 55x42
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 29 april 2013
kl 20:01:18
25/4 21:21:18
100 kr
26/4 19:54:24
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman